Jdi na obsah Jdi na menu
 


 (CHBR)Obrazek
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

0 vzniku tohoto plemene existují různé teorie. Předkové chesapeake bay retrievera byli vyšlechtěni ze dvou psů podobajícím se novofundlanďanům. Pes, který se jmenoval Sailor, byl tmavočervený a černá fena se jmenovala Canton. Tito dva psi byli zachráněni spolu s posádkou lodi, která ztroskotala v roce 1807 u pobřeží Marylandu. Na pevnině je používali domorodci k lovu a byli nadšeni jejich chutí a náruživostí k lovecké práci, hlavně k nadhánění a aportování. Tito první dva psi nebyli pravděpodobně spářeni mezi sebou, ale byli pářeni s flat coated retrívrem a curly coated retrívrem. V jejich krvi je asi také přimíšen irský vodní španěl a někteří setři.

V roce 1885 byl stanoven první standard chesapeake bay Retrievera. Díky vynikající mastné srsti je toto plemeno skvělé při práci ve vodě. V České republice je zatím jedna fena a jeden pes, kteří jsou v majetku manželů Čečrdlových.

Fena, která je v současné době již starší, se výbomě umístila na Světové výstavě ve Vídni, kde vyhrála ještě třídu mladých. V roce 1997 jsme přivezli fenu tohoto plemene z amerického chovu z New Yersey. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář