Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHICA kůń ponyclubu i váš


Základní informace:
Plemeno: Andaluský kůň x Lusitánský kůň
Věk: 10-12let
Zachráněna: říjen 2006
Stáj: El Rancho, Španělsko
Aktuální majitel: Pony club
Charakter: Trpělivá, zvídavá, oddaná, důvěřivá
Nejlepší přátele: Romantico - Andaluský kůň
                             Freddy - shetlandský poník
Oblíbená činnost: skoky
Oblíbené jídlo: pomeranče

Fakta o Chice:
  • Chica byla zachráněna v říjnu 2006 při setkání redaktorek Pony clubu ve španělském Marbelle.
  • Chica, dívka v nesnázích, unikla téměř jisté smrti.
  • Měla ošklivou ránu na nose, ještě hůř na tom byla její zanícená zadní noha, která jí přivodila horečku.
  • Pohybovala se na 3m provaze, bez jídla a s nedostatkem vody.
  • Chica byla podvyživená a vysílená.


Chica si prošla peklem a je až neuvěřitelné, v jakém stavu se nachází nyní. Za 20dní ztloustla o 17cm a každým týdnem nabírala víc a víc. Nyní už má za sebou první kování, tréninky, skoky přeš překážky i jízdu pod sedlem. Zesílila a našla si nové přátelé.
RomanticoFreddy
Jaké dělá Chica pokroky, jak se má a co nového na El Rancho, se můžeš dozvědět v každém čísle Pony magazínu. Jasné je jedno, Chica je skvělá kobylka a my ji už nikdy nenecháme trpět!

Přátelé naší Chiky!

Dovolte nám představit přátelskou tlupu z El Rancho aneb Chica a její přátelé!
Chika je prostě krásná! Ještě aby ne, vždyť její jméno ve španělštině znamená "pěkná dívka"!PŘÁTELÉ Z EL RANCHO

BONITA
Plemeno: andaluský kůň
Narozena: 1990
Výška v kohoutku: 150cm
Vlastnosti: Bonita je velice přátelská kobylka s velkým srdcem, ale také pevnou vůlí. Vyniká v drezuře, ale zvládne i menší překážky.Má krásný krok a prošla španělskou školou. Bonita je typický vůdčí kůň. Je radost na ní jezdit, nic ji nevyleká a hodí se jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Osobnost: Bonita není jako jiní koně a tzv. nejde za stádem. Vždy se vydá tou cestou, která se ji zdá nejlepší. Je známá jako: "mistr útěků". Noc co noc záhadně uniká ze svého boxu nebo přístřešku, přímo do místnosti s krmivem, kde je každé ráno nalezena zdolávající všechno žrádlo.
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 2001
Výška v kohoutku: 158cm
Vlastnosti: Velice milý, ale velice tvrdohlavý koník. Je stále v tréninku, pod dohledem zkušených jezdců. V drezuře vyniká krásnou chůzí a v létě ho čeká parkur. Rád se nechává obskakovat, ale občas se zatvrdí a nehne se na krok. Nejradší se prohání se svými přáteli ve výběhu, volný a svobodný.
Osobnost: Zorro je tak trochu nalezenec. Jednoho dne byl objeven v malém, osamoceném boxu a poté převezen na El Rancho. V té době pořádně neznal denní světlo ani větší počet lidí. Nemůžeme mu tak vyčítat jeho drobné neduhy a fakt, že i sebemenší samozřejmost ho může vylekat. Na Zorrovi je vidět pokrok každý den!
ZORRO

LORENZO

Plemeno: kříženec lipicána, andaluského koně a new forest poníka
Narozen: 1998
Výška v kohoutku: 156cm
Vlastnosti: Velmi milý a přátelský kůň. Ukazuje skvělou techniku ve skocích bez jezdce, ale se všema 4 kopytama na zemi si teprve užívá tu pravou legraci. Má až nepředstavitelně úžasnou chůzi. Tenhle uličník je vyhlášený svým škodolibým smyslem pro humor. Každou lumpárnu udělá ve chvíli, kdy to nejmíň čekáte! Přes to všechno má srdce ze zlata a je skvělým vůdcem. Při práci ze sebe vždy vydá to nejlepší. Momentálně cvičí na lonži a všichni se těší, až nastane čas vyzkoušet sedlo.
Osobnost: Lorenzo je typický poník. Miluje, když ho vyvedete na procházku, mazlíte se s ním nebo na něj prostě jen tak bez sedla nasednete. Zbožňuje být středem pozornosti a je pro každou srandu.
Pochází ze stejné stáje jako Zorro a tak je mu stále hodně věcí nových, ale vše zvládá prostě skvěle!
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 1998
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti: Tohle je jeden z nejlaskavějších koní na celém El Rancho.Romantico pro vás udělá naprosto všechno a vždy se přizpůsobí jezdci.
Miluje práci a mohl by jezdit celé hodiny! Tenhle chlapík je celým svým srdcem skokan. Jízda na něm je bezpečná a zábavná jak pro začátečníka, tak pro pokročilého. Je to prostě kůň pro všechno. Zůstane tam, kde byl postaven a pro jezdce udělá první poslední. Je to prostě nejlepší přítel.
Osobnost: Romantico je na El Rancho od svých dvou let a vše se naučil právě tady. Je to vůdce celé stáje a přes veškeré snahy ostatních koní, mu tuto pozici nikdy nikdo nevezme.
ROMANTICO

 YEMBE
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 1995
Výška v kohoutku: 163cm
Vlastnosti: Yembe je energický koník s pevnou vůlí, který tě vždy podpoří. Každopádně se domnívá, že hraní je rozhodně větší zábava, než práce. Přinutit k práci se nechá jen zábavnou formou, takže musíte být hodně vynalézaví. :) Pokud se vám to podaří, máte koně svých snů!
Osobnost: Je radost s ním pracovat, ale musíte být vždy trochu ostražití. Rád vyvádí lumpárny a čas od času si rád jen tak z legrace kousne. :)
Plemeno: andaluský kůň
Narozena: 1986
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti: Pokud si chcete zajezdit na španělském koni, srdečně doporučuji Bailey.Je to rozumná a moudrá dáma se skvělým temperamentem.Vždy se snaží jezdci splnit každé přání a je to skvělá učitelka! Miluje vyjížďky! Občas je trošku netrpělivá, ale vždy poslechne a nikdy neudělá nic zlomyslného.
Starat se o ní je jedna velká radost!

BAILEY

GUCCI

Plemeno: kříženec neznámých plemen :)
Narozena: 1993
Výška v kohoutku: 159cm
Vlastnosti: Gucci je prostě ve všem jednička.Vždy udělá, co je po ní žádáno. Je velice trpělivá a klidná, ale vyžaduje sebevědomého jezdce. Je to skvělý kůň pro začátečníka. Kůň, který tě naučí tolik, kolik naučíš ty jeho. Nikdy by neublížila ani mouše a zbožňuje, když se o ní děti starají a mazlí se s ní.
Osobnost: Gucci taktéž patří mezi zachráněné koně. Byla týraná a ve velice špatném stavu. Nikdy bychom neuvěřili, že se z ní může stát tak hodný a přátelský kůň. Je miláčkem mnoha dětí.
Plemeno: neznámé
Narozena: 1999
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti: Rosa je velice vnímavý, milý, nebojácný a silný kůň. Je vytrvalá a plná energie. Má dobré výsledky jak v drezuře, tak v parkuru. Umí skvěle porozumět jezdci a jízda na ní je vždy bezpečná. Je výtečná na vyjížďkách do přírody, stejně jako při tvrdé práci na jízdárně.
Osobnost: Rosa je každému dobrým společníkem.
ROSA

ARMANI

Plemeno: kříženec plnokrevníka a andaluského koně
Narozena: 1996
Výška v kohoutku: 168cm
Vlastnosti: Tohle je velká favoritka mezi pokročilými jezdci.I přesto, že je plnokrevník, má velice klidnou a vyrovnanou povahu. Vždycky se snaží vyjít jezdci vstříc a den ode dne se ve všem zlepšuje. Bohužel se nehodí na parkur, protože se bojí skákat. Na druhou stranu, o to víc se jí daří v drezuře. Armani je skvělá na vyjížďky a vždy ji najdete v popředí.
Osobnost: Je až neuvěřitelně přátelská. Nikdy vás nezklame. Armani byla zakoupena od stejného majitele jako Gucci a nacházela se ve velice špatném stavu. Tři měsíce trvalo, než se nechala osedlat. Ještě déle, než jsme si získali její důvěru a ona nás nechala projet se na ní.Dneska je hvězdou stáje, přátelská a klidná holka s pořádnou jiskrou v oku. Armani je nám za všechno neuvěřitelně vděčná a snaží se nám všechnu lásku a péči dvoujnásobně oplatit.
Plemeno: kříženec new forest poníka a anglo-araba
Narozena: 1994
Výška v kohoutku: 154cm
Vlastnosti: Skvělý kůň na ježdění! Daří se jí jak v parkuru, tak v drezuře.Přes to všechno ji člověk musí mít neustále pod dohledem a dávat si velký pozor na práci nohou. Když to zvládnete, zažijete skvělou jízdu.
Osobnost: Daya má skvělou povahu a zbožňuje vyjížďky. Stane se vaší kamarádkou a vám nezbyde nic jiného, než si ji prostě zamilovat.
DAYA

CHARLIE

Plemeno: gotland pony
Narozen: ?
Výška v kohoutku: 145cm
Vlastnosti: Mazaný poník, který má vždy něco za lubem. :) Charlie má hezký krok a miluje skákání, drezuru a venkovní vyjížďky. Má srdce ze zlata a spoustu trpělivosti. Skvělý kůň, který tě naučí, jak správně jezdit.

Plemeno: shetlandský poník
Narozena: 2005
Výška v kohoutku: 90cm
Vlastnosti: Freddy je znám jako "terorista". Je to velice okouzlující  poník, který se už téměř stal maskotem celé stáje. Je jedno, jestli ho zavřeme do boxu nebo do přístřešku, vždycky si najde cestu ven! Freddy ještě není obsednutý, ale na jedničku plní povinnosti domácího mazlíčka. Ničeho se nebojí a je plný energie.

FREDDY

FJURi
Plemeno: klusák
Narozena: 1990
Výška v kohoutku: 172cm
Vlastnosti: Skvělý kůň, ježděný převážně pokročilými jezdci. Zatímco v parkuru pokulhává, drezura mu jde skvěle. Vždycky se snaží podat nejlepší výkon. Starat se o něj je potěšením.
Osobnost: Nemůže cválat, ale má naprosto neuvěřitelný klus - téměř létá!

Chcete navštívit El Rancho a projet se na jednom z místních koní? Navštivte webové stránky www.elrancho.se a zarezervujte si skvělý výlet do Španělska s celou rodinou!
FOTOALBUM

 

S přáteli
 


Na výletě
V akci :)

Šťastná

Ve stáji

Vyhřívání se na sluníčku :)

okolí El Rancho

krásná venkovní jízdárna

Salt lake - slané jezero

restaurace El Rancho

Vyjížďka u Salt lake

Ubytování na El Rancho

Ubytování na El Rancho

Ubytování na El Rancho

Ubytování na El Rancho


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chico vždy zůstaneš v našich srdcích

(chico, 5. 8. 2009 11:36)

chico vždy zůstaneš v našich srdcích.
poslední roky jsi byla stastná.
byla to pro nás bolestná zpráva,že už nejsi mezi námi.
teĎ se asi paseš na věčně zelených pastvinách.
měli a máme tě rádi chico.

Chica

(Lulu, 10. 2. 2009 11:24)

Je mi Chici hrozně líto měla jsem(a stále mám)jí hrozně ráda.

chica ja na věčně zelených pastvinách

(chica je na věčně zelených pastvinách, 2. 1. 2009 14:37)

pro chicu jen pár slov

budeš na vždy v mém SRDCI

CHIKA

(MAJITELKA STRÁNEK, 17. 12. 2008 17:31)

CHIKA UMŘELA MĚLA RAKOVINU :( (MUSELI JÍ DÁT INĚKCI)

Chika

(Jitka, 9. 4. 2008 16:34)

Chika je nejlepší.

Chika

(Jitka, 9. 4. 2008 16:34)

Chika je nejlepší.

Chika

(Jitka, 9. 4. 2008 16:34)

Chika je nejlepší.

Chika

(Jitka, 9. 4. 2008 16:34)

Chika je nejlepší.

Chika

(Jitka, 9. 4. 2008 16:34)

Chika je nejlepší.